Wiadomości

Beata Stelmach za sterami PZL Świdnik

Beata Stelmach została nowym prezesem PZL-Świdnik polskiego producenta śmigłowców należąca do włoskiej grupy Leonardo. Nowa Prezes, zastąpiła wieloletniego szefa zakładów Mieczysława Majewskiego.

Beata Stelmach jest absolwentką Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (dzisiaj pod nazwą Szkoła Główna Handlowa). Tytuł MBA uzyskała na Calgary University oraz INSEAD. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1991 r. na rynku kapitałowym. Była m.in. dyrektorem sekretariatu ówczesnej Komisji Papierów Wartościowych, brala udział w negocjacjach dotyczących przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i OECD i Unii Europejskiej.

W latach 2011-13 Beata Stelmach była wiceministrem spraw zagranicznych odpowiedzialnym za promocję polskiej gospodarki oraz ekonomizację polityki zagranicznej.

W latach 2000-01 kierowała Warszawską Giełdą Towarową, później do 2005 r. była we władzach Prokom Software. Następnie zajęła stanowisko prezesa General Electric w Polsce i krajach bałtyckich. Na przełomienie 2017 i 2018  r. związała się z grupą Leonardo.

– Witamy panią Beatę w zespole Leonardo Helicopters w Polsce. Jej głęboka znajomość polskiego krajobrazu przemysłowego oraz wizja sprawią, że zakłady PZL-Świdnik będą nadal odgrywać znaczącą rolę w polskim przemyśle obronnym jako preferowany partner rządu oraz zasadniczy element sieci grupy Leonardo. Jej zaangażowanie, wraz z otwarciem biura korporacyjnego Leonardo Polska, stanowi część strategii grupy Leonardo mającej na celu umocnienie swojej obecności w tym ważnym kraju. Jednocześnie chcę podziękować panu Mieczysławowi za to jak silnym i godnym zaufania prezesem był przez ostatnie lata – powiedział dyrektor zarządzający pionu Leonardo Helicopters Gian Piero Cutillo.

„Pierwsze dni w Grupie Leonardo już za mną.” – napisała na Twitterze Beata Stelmach. –  „Jestem dumna że oprócz zasiadania w strukturach globalnych mam zaszczyt kierować PZL Świdnik. Wraz z całym Zespołem, łącznie z Prezesem Majewskim wspólnie zadbamy o jak najlepszą pozycję PZL w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia!”

 

PZL Świdnik to jeden z siedmiu producentów śmigłowców na świecie. Świdnickie zakłady wyprodukowały od swojego powstania 7 tys. helikopterów, z których setki latają w różnych krajach świata. Kilka typów świdnickich śmigłowców jest na wyposażeniu polskiego wojska.

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /EST/ 19.11.2018

Fot. Facebook / Beata Stelmach