Wiadomości

Autocoaching to kalendarz coachingowy

Coaching czyli interaktywny proces rozwoju, który pomaga ludziom i organizacjom w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania, osiągnięcia celu, stał się hitem ostatnich lat. Teraz proces coachingowy możliwy jest do realizowania wspólnie ze specjalnym kalendarzem na rok 2019 wydanym przez Wydawnictwo Eurograf.

– Coaching jest odpowiedzią na ludzkie stresy i zapotrzebowanie bycia ciągle bardziej efektywnym we współczesnym konkurencyjnym społeczeństwie. „Coach. Kalendarz coachingowy 2019” – to planer, narzędzie do autocoachingu i poradnik rozwojowy w jednym dla wszystkich, którzy interesują się własnym rozwojem, chcą się doskonalić i realizować swoje marzenia’ – Wyjaśnia Marzena Baranowska – szefowa Wydawnictwa Eurograf.

„Coroczne szukanie odpowiedniego kalendarza na rynku przyprawia o zawrót głowy. Podobnie wygląda sytuacja dotycząca poradników rozwojowych. A może tak połączyć jedno i drugie?” – Wyjaśnia Marcin Capiga, pomysłodawca i autor kalendarza „Coach. Kalendarz coachingowy 2019”. – „Wielokrotnie zastanawiałem się jak wprowadzić w życie reguły i zasady, o których czytam w poradnikach. Mój tradycyjny kalendarz nie był do tego przystosowany. Postanowiłem więc stworzyć zupełne nowe narzędzie.

„Wyjdź z pudełka”, „Każdego droga zaczyna się od pierwszego kroku”, „12 nawyków w 12 miesięcy” – krzyczą hasła z okładki „Coach. Kalendarz coachingowy 2019”. I rzeczywiście. Książka, tradycyjnie podzielona jest na 12 miesięcy. Do poszczególnych okresów przypisanych jest 12 starannie dobranych obszarów rozwoju (12 nawyków). Dzięki formie kalendarza nowe kompetencje będzie można zdobyć etapami.

Przed każdym miesiącem w kalendarzu znajduje się opis techniki coachingowej i krótki tekst dotyczący tego, nad jakimi kompetencjami w najbliższym czasie warto popracować. W ten sposób, „małymi krokami” czytelnik kalendarz może zmieniać swoje nawyki na lepsze. Na każdej stronie znajdują się inspirujące cytaty oraz pytania coachingowe, które pomagają we wprowadzaniu korzystnych nawyków w życie.

Marcin Capiga – Dyrektor zarządzający firmy szkoleniowo-doradczej TRAINING TREE (www.trainingtree.pl) oraz wykładowca na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego. Od 10 lat związany z biznesem. Koordynował i realizował projekty szkoleniowe m. in. dla takich firm i korporacji, jak General Electric, IKEA, Mercedes-Benz, Microsoft, PwC, Yves Rocher. Autor książki „Motywacja przez wielkie M”.

Agencja Informacyjna /BEJ/ 18-12-14