Wiadomości

Artur Gotz i Agnieszka Chrzanowska wydali Oświadczenie

Portal Informacyjny: Kampania polityczna się rozkręca. Są  jednak i tacy co się w nią włączyli, chociaż nie mieli takiego zamiaru.

Oświadczenie

Dotyczy wykorzystania hasła piosenki „Jestem na tak”.

Od czasu konwencji programowej partii Prawo i Sprawiedliwość w sobotę 2 marca 2024 r. piosenka „Jestem na tak”, którą napisała krakowska artystka Agnieszka Chrzanowska, jest utożsamiana z hasłem politycznym, jakie zostało wtedy zaprezentowane, tzn. „Jesteśmy na tak”… Od tego momentu Agnieszka Chrzanowskaautorka tekstu i Artur Gotz – stali się obiektem różnorodnych ataków i celem wypowiedzi o różnym zabarwieniu.

 

 

Przekaz piosenki „Jestem na tak” nie ma charakteru politycznego, mówi o czymś zupełnie innym. To piosenka o nienarzekaniu, o pozytywnych emocjach i myślach, o docenianiu dobra i piękna wokół.

Teledysk piosenki „Jestem na tak” miał premierę w sieci w piątek 9 lutego 2024 r., a w rozgłośniach radiowych i ośrodkach telewizyjnych piosenka jest intensywnie rozpowszechniania od końca stycznia 2024 r.

Kampanie reklamowe promujące utwór były również na Facebooku i na Instagramie.

Sama piosenka „Jestem na tak” powstała w 2016 roku i znajduje się na edycji delux płyty „Mężczyzna prawie idealny” Artura Gotza z 2019 roku. Premiera koncertowa teledysku odbyła się w listopadzie 2023 r. w Melbourne w Australii.

W wywiadach Artur Gotz stale podkreśla, że społeczeństwo jest na „nie”, a powinno być na „tak”. Czy to przypadek, że partia Prawo i Sprawiedliwość użyła sformułowania „Jestem na tak”? Plagiat? Piosenka „Jestem na tak” jest zarejestrowany w ZAiKSie od 2016 roku.

Piosenka „Jestem na tak” nie była stworzona z myślą o kampanii wyborczej żadnej partii politycznej. Żadna partia nie finansowała również produkcji tego utworu. Nie zgadzamy się, aby w kampanii wyborczej jakiejkolwiek partii wykorzystane zostało przesłanie naszej piosenki.

Artur Gotz i Agnieszka Chrzanowska 

Warszawa/Kraków, 3.03.2024

Artur Gotz „Jestem na tak”, słowa i muzyka Agnieszka Chrzanowska, produkcja Fundacja Kultury i Sportu 44 w Warszawie, wydawca Luna Music (2019)

Artur Gotz to polski aktor i wokalista. Pracę na scenie rozpoczął w wieku lat 11, a cztery lata później rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie – stolicy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, gdzie wystąpił w trzech spektaklach. W 2006 roku ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Agnieszka Chrzanowska to polska aktorka, piosenkarka, autorka muzyki i tekstów, a także członkini Akademii Fonograficznej ZPAV .Jest absolwentką krakowskiej Szkoły Aktorskiej SPOT oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Była związana z Piwnicą pod Baranami i klubem „Alchemia” na krakowskim Kazimierzu. Przez dwa lata prowadziła  Teatr Piosenki, który współzałożyła z Michałem Zabłockim.

Portal Informacyjny 03.03.2024