Wiadomości

Anna Rulkiewicz odznaczona złotym medalem „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego”

Prezes Grupy LUX MED została uhonorowana złotym medalem „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego”. Medal  przyznawany jest za popularyzowanie sportu, propagowanie idei olimpijskiej i jej wartości oraz promowanie ich w różnych środowiskach. Uroczyste wręczenie odznaczenia odbyło się 25 października w Centrum Olimpijskim.

 

Złoty medal „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego” Anna Rulkiewicz odebrała z rąk Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzeja Kraśnickiego. Medal przyznaje Kapituła Polskiego Komitetu Olimpijskiego ds. Odznaczeń na wniosek organizacji sportowych, polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych, zarządów organizacji polonijnych, terenowych rad regionalnych PKOl, Komisji Zarządu PKOl lub Sekretarza Generalnego PKOl.

 

– To dla mnie wielki zaszczyt. Od wielu lat LUX MED angażuje się w działania propagujące wartości olimpijskie oraz szerzące ducha sportu. Otrzymane dziś odznaczenie traktuję jako docenienie wysiłków całego zespołu. Cieszę się, że LUX MED jest częścią wyjątkowej Rodziny Olimpijskiej i może współtworzyć kolejne karty w historii polskiego sportu. Jesteśmy dumni z tego co robimy – mówi Prezes Grupy, Anna Rulkiewicz.

LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Zapewnia sportowcom profesjonalną, kompleksową opiekę zdrowotną: od profilaktyki, przez szczepienia i diagnostykę obrazową po leczenie. Wspiera nie tylko olimpijczyków, lecz także tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportem. Dotychczas w ramach współpracy z opieki LUX MED skorzystało ponad 1 500 sportowców i działaczy, dla których wykonano niemal 14 000 świadczeń medycznych.

 

LUX MED wspiera zarówno sportowców młodych – zaczynających swoją przygodę ze sportem już w 6 roku życia – jak i aktywne fizycznie osoby dojrzałe. Promuje profilaktykę i programy wellbeingowe, pomagając klientom angażować sportowo ich pracowników. Od wielu lat prowadzi program „Medycyna dla Sportu i Aktywnych” i rozwija sieć placówek medycyny sportowej na terenie całego kraju. Głównym ośrodkiem jest warszawski szpital Carolina Medical Center, który specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii. Wysokie kompetencje zespołu Carolina Medical Center zostały potwierdzone m.in. przyznaniem szpitalowi w 2015 roku tytułu FIFA Medical Clinic of Excellence.

 

Firma włączyła się też m.in. w kampanię „Gramy Fair, mówimy #NIEdladopingu”, organizowanej przez Polską Agencję Antydopingową. Ponadto, razem z Olimpijczykami podczas akcji „Zdrowi – gotowi – sport!”  LUX MED zachęcał  Polaków uprawiających sport amatorsko do aktywnego stylu życia i kompleksowego dbania o zdrowie. Przypominał, że regularne badania profilaktyczne i stała kontrola stanu zdrowia są podstawą bezpiecznego uprawiania sportu.

 

Anna Rulkiewicz jest Prezesem Grupy LUX MED, Prezesem Zarządu Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej, Wiceprezydentem Pracodawców RP i Wiceprzewodniczącą Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Absolwentka Stanford Executive Program na Stanford University Graduate School of Business, Executive Program na Singularity University w Santa Clara w Kalifornii, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu w Hamburgu, studiów podyplomowych w Polsko-Francuskim Instytucie Ubezpieczeń.

 

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 000 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 230 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 15 000 osób, około 6800 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

 

Maciej Mikołajewski

Centrum Informacji, 28.10.2019 r.