Wiadomości

Aforti Factor Group bije rekordy w faktoringu  

 

 

Portal Informacyjny: Blisko 6.300.000 zł w sześć miesięcy 2023 r. – to łączna wartość wykupionych przez Aforti Factor Group wierzytelności, w formie faktur, wystawionych przez przedsiębiorców, korzystających z usługi faktoringu. Wartość faktur, na podstawie których przedsiębiorcy ubiegają się o finansowanie, dynamicznie wzrasta. Spieniężenie faktur pozwala przedsiębiorcom uzyskać szybki dostęp do zablokowanych w nich pieniędzy i sfinansować bieżącą działalność bez potrzeby zaciągania kosztownych kredytów czy pożyczek.

Rekordowy rok PragmaGO: 1,63 mld zł obrotu i 58 proc. wzrostu

Aforti Factor Group, która należy do Holdingu Aforti SA wygenerowała znaczący wzrost usług faktoringowych, sięgający 157 proc. w I półroczu 2023 r., w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 r. Tylko w pierwszym półroczu 2023 roku o ponad 21 proc. wzrosła wartość salda w zestawieniu do całego ubiegłego roku i aż o 286 proc. w stosunku do czerwca 2022 r.

Według danych Polskiego Związku Faktorów (PZF), który zrzesza większość podmiotów świadczących usługi faktoringowe w Polsce, tylko w I półroczu 2023 r. wartość wierzytelności sięgała blisko 225.700.000.000 zł. Jak informuje organizacja, finansowanie w formie faktoringu wybierają przeważnie przedsiębiorstwa produkcyjne i dystrybucyjne.

Od jednego komputera do spółki fintechowej

Aforti Factor Group prowadzi działalność operacyjną w Polsce oraz poza granicami kraju, w tym na terenie Republiki Rumunii. Klienci rodzimi oraz rumuńscy, korzystający z usług Aforti Factor Group, mają dostęp do w pełni automatycznego systemu służącego do obsługi faktoringu – panelu Kalypso. Pozostają również pod stałą, indywidualną opieką doradców, którzy kontaktują się na bieżąco z klientami z Polski i z zagranicy.

Klienci z Polski i Rumunii coraz liczniej korzystają z usług faktoringowych oferowanych przez Aforti Factor Group.” – Ocenia Klaudiusz Sytek – Prezes Zarządu Aforti Holding SA. – Wartość wszystkich operacji odnotowanych przez nas w I półroczu 2023 r. jest większa niż w ubiegłym roku. Możliwość szybkiego odblokowania środków pieniężnych z faktur na pokrycie bieżących zobowiązań kontraktowych to jeden z kluczowych atrybutów, wyróżniających faktoring na rynku wierzytelności. Dynamiczny rozwój usług Aforti Factor Group to także zasługa wygodnej i bezpiecznej platformy internetowej, umożliwiającej wgląd i zlecenie niezbędnych operacji w dowolnym momencie i lokalizacji.”Zaznacza Klaudiusz Sytek – Prezes Zarządu Aforti Holding SA.

Znamy nowych ambasadorów

Dynamiczny wzrost obrotów oraz salda skutkują również ciągłą rozbudową serwisu faktoringowego oraz stałym i systematycznym pozyskiwaniem nowych klientów. Dobrą kondycję przedsiębiorstwa oraz jej przyszłe optymistyczne notowania potwierdzają liczby. Aforti Factor Group tylko w I półroczu 2023 r. sfinansowała w ramach faktoringu transakcje o łącznej wartości blisko 6.300.000 zł – co przekłada się na wzrost sięgający 157 proc. wartości do analogicznego okresu w 2022 r. Wartość faktur, na podstawie których przedsiębiorcy ubiegają się o finansowanie, także dynamicznie rośnie. Średnia wysokość pojedynczej faktury w 2022 r. wynosiła 12.200 zł, w tym półroczu mediana to już 20.000 zł. Z usług faktoringowych korzystają głównie przedsiębiorcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a także właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych, freelancerzy, startupy, duże przedsiębiorstwa i wszelkiego rodzaju spółki.

Portal Informacyjny, /KAM/ 11.08.2023