Wiadomości

77 Centrum Medyczne w Warszawie

W galerii handlowej Wola Park, przy ul. Górczewskiej 124 w Warszawie została otwarta nowa placówka Lux Med. Pacjenci mogą w niej skorzystać z szerokiego zakresu usług medycznych, w tym, dzięki współpracy z Centrum Medycznym MAVIT, z rozbudowanej oferty świadczeń okulistycznych.

Lux Med. w galerii handlowej Wola Park oferuje m. in.: konsultacje alergologiczne, chirurgiczne, ginekologiczne, endokrynologiczne, dermatologiczne, laryngologiczne, pediatryczne, ortopedyczneczy internistyczne, a także rehabilitację, badania diagnostyczne i USG. W nowym Centrum Medycznym znajduje się 16 gabinetów lekarskich w części ogólnej, a w przestrzeni pediatrycznej 3 gabinety przeznaczone do konsultacji dzieci zdrowych i 5 dzieci chorych.

Jednym z priorytetów Lux Med jest zapewnienie jak najlepszego dostępu do wysokiej jakości usług medycznych. Dlatego konsekwentnie rozwijamy nowoczesną infrastrukturę i otwieramy kolejne centra medyczne w dynamicznie rozwijających się okolicach. Jednym z takich miejsc jest właśnie warszawska Wola, gdzie pracuje lub mieszka duża liczba naszych pacjentów.” – Wyjaśnia Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.- „Dzięki współpracy z Centrum Medycznym Mavit, zapewniamy pacjentom również rozbudowany zakres usług okulistycznych. Oprócz standardowych konsultacji, wykonujemy m.in.: pierwszy etap kwalifikacji do laserowej korekcji wad wzroku, kwalifikację do wszczepienia soczewek fakijnych, a także operację usunięcia zaćmy oraz jaskry i zaćmy z jaskrą.” – Dodaje Anna Rulkiewicz.

W 2019 roku Grupa Lux Med przejęła Centrum Medyczne Mavit, do którego należy szpital okulistyczny i ośrodek diagnostyczny w Warszawie oraz szpital specjalistyczny w Katowicach. To uznana i wielokrotnie nagradzana sieć medyczna, działająca na rynku świadczeń zdrowotnych od blisko 20 lat.

„Odmienna od dotychczasowych formuła poradni okulistycznej CM Mavit działającej w Wola Park w ramach Centrum Medycznego Lux Med, przyczyni się do zwiększenia komfortu Pacjentów, którzy w razie potrzeby będą mogli skorzystać także z wysokospecjalistycznych usług okulistycznych. Naszym celem jest zapewnienie pacjentom Lux Med kontynuacji leczenia zachowawczego optymalnym postępowaniem zabiegowym lub chirurgicznym.” – Uważa Maciej Mądrala, Prezes Zarządu Centrum Medycznego Mavid.

Placówka Lux Med o powierzchni ponad 1.700 m2 znajduje się na IV piętrze galerii handlowej Wola Park. Do dyspozycji pacjentów jest też parking, kąciki dla dzieci wyposażone w interaktywne zabawkii strefy relaksu. Centrum Medyczne otwarte jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00 – 20:00.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest 240 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 16 000 osób, około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Portal Informacyjny /BIN/ 24.09.2020