Wiadomości

3 mln złotych dla szpitali dzięki użytkownikom żappki

Ponad 248 tys. użytkowników aplikacji żappka włączyło się w zainaugurowaną na początku kwietnia br. przez sieć Żabka akcję wspierania w walce z pandemią 16 regionalnych szpitali zakaźnych. Przekazane przez nich miliony żappsów, po przeliczeniu na złotówki i podwojeniu przez firmę Żabka Polska, pozwoliły na zebranie 3 mln zł. Rekordową liczbę kilkudziesięciu tysięcy żappsów przekazała klientka z Plewisk w woj. wielkopolskim. Inicjatywa cieszyła się popularnością wśród użytkowników aplikacji żappka, niezależnie od grupy wiekowej.

Najintensywniej w pomoc szpitalom zaangażowali się mieszkańcy dużych miast, m.in.: Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa i Gdańska. To właśnie oni przekazali na cele charytatywne najwięcej. Natomiast rekordową liczbę ponad 20 tys. żappsów, stanowiących równowartość 700 zł przekazała na rzecz szpitali klientka sklepu w Plewiskach w woj. Wielkopolskim.

Ogromnie nas cieszy, że ponad 248 tysięcy użytkowników aplikacji żappka zdecydowało się wesprzeć szpitale zakaźne w poszczególnych województwach, które na co dzień walczą z pandemią COVID-19, przekazując swoje żappsy. To dla nas dowód na słuszność wykorzystywania technologii mobilnych nie tylko do celów marketingowych i wsparcia sprzedaży, ale także działań CSR.  Dziękujemy klientom za zaangażowanie i hojność. Jednocześnie wierzymy, że to nie ostatni raz, kiedy użytkownicy naszej aplikacji, których jest już ponad 3 miliony, będą się angażować w pomoc na rzecz potrzebujących. Pamiętajmy: razem możemy więcej! – mówi Tomasz Blicharski, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych i Rozwoju w firmie Żabka Polska.

Dzięki zainicjowanej przez Żabkę akcji „Ty wymieniasz, my podwajamy! Razem pomagamy szpitalom!” każdy z 16 szpitali zakaźnych otrzyma wsparcie w wysokości 187,5 tys. zł, z czego 120 tys. zł już trafiło na konta placówek, a pozostałe środki zostaną przekazane w sierpniu. Ogromne zaangażowanie użytkowników aplikacji mobilnej żappka oraz firmy Żabka Polska doceniają szpitale, beneficjenci akcji. Dziękując klientom i pomysłodawcy projektu, podkreślają, jak ważna w obliczu pandemii jest solidarność.

W imieniu całego zespołu Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie pragnę wyrazić podziękowanie za okazane serce i pomoc. Nadzieją i optymizmem napawa nas fakt, że zarówno personel szpitala, jak i pacjenci mogą liczyć na dobroć i solidarność w czasie pandemii koronawirusa SARS-Cov-2. Otrzymane wsparcie to nieoceniona pomoc w ratowaniu zdrowia i życia naszych pacjentów w tym trudnym czasie. Dzięki tej cegiełce budujemy wielki mur w walce z koronawirusem. Z większą pewnością spoglądamy w nadchodzącą przyszłość i wierzymy, że świat staje się miejscem, gdzie dobro wraca z podwojoną siłą – mówi Małgorzata Usielska, dyrektor SPWSZ w Szczecinie.

Przekazane placówkom medycznym środki zostały przez nie rozdysponowane na zakup sprzętu medycznego do leczenia pacjentów z COVID-19, m.in.: kardiomonitorów, urządzeń do mierzenia temperatury, respiratorów, sprzętu do wspomagania wentylacji czy nowoczesnych urządzeń do dezynfekcji sprzętu medycznego, a także środków ochrony osobistej dla personelu, w tym maseczek, rękawic i kombinezonów niezbędnych w okresie pandemii.

W tym trudnym czasie pandemii COVID-19, z jaką przyszło nam wszystkim się zmierzyć, pomoc darczyńców – zarówno firm, jak i osób prywatnych – okazała się dla nas szczególnie cenna. Dzięki otrzymanym funduszom mogliśmy zapewnić personelowi Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie niezbędne środki ochrony osobistej, takie jak rękawiczki, maseczki czy kombinezony barierowe. Podczas pracy z osobami zarażonymi wirusem SARS-CoV-2 codziennie zużywamy ich setki, a nierzadko tysiące. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić odpowiednie leczenie, a lekarzom najlepsze warunki ochrony i bezpieczeństwa. Cieszymy się, że w tej walce czujemy wsparcie – mówi Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Każdy użytkownik żappki mógł wymieniać punkty, czyli tzw. żappsy, na pięć cegiełek o wartości od 50 do 4000 żappsów, które po podwojeniu przez firmę Żabka Polska, oznaczały realną pomoc w przedziale od 1 zł do 100 zł.

Akcja wspierania szpitali zakaźnych to kolejna inicjatywa charytatywna skierowana do użytkowników aplikacji mobilnej żappka i zrealizowana za jej pośrednictwem. Klienci posiadający aplikację żappka w styczniu br. mieli możliwość przekazania swoich punktów w trakcie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ten sposób zasilili wirtualną, orkiestrową puszkę kwotą ponad 2,5 mln zł.

Firma Żabka Polska Sp. z o.o. jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience liczącej ponad 6200 placówek prowadzonych przez ponad 4800 franczyzobiorców pod marką Żabka. Na przestrzeni dwudziestu lat działalności na polskim rynku, Spółka zdobyła pozycję lidera segmentu sprzedaży convenience. Nasze sklepy są odwiedzane codziennie przez ponad 2 miliony klientów, a 12 milionów konsumentów mieszka nie dalej, niż 300 m od najbliższej Żabki. W nowym formacie, wzbogaconym o szeroki wachlarz usług dodatkowych, funkcjonuje już ponad 6000 sklepów. Nasz biznes rozwijamy odpowiedzialnie. Do filarów CSR Spółki należą: dbałość o środowisko naturalne, odpowiedzialna sprzedaż żywności, rozwój osobisty i edukacja, wsparcie lokalnych społeczności, a także dbałość o zdrowie i aktywny styl życia. Więcej informacji o sklepach Żabka na: www.zabka.pl. Więcej informacji o spółce Żabka Polska na: www.zabka.pl.

Biuro Prasowe Żabka Polska

Portal Informacyjny / 27.07.2020