Wiadomości

200 litrów płynu do dezynfekcji dla krakowskich szpitali od zrzeszonego w VAP producenta e-papierosów

W obliczu kryzysu epidemiologicznego Vaping Association Polska (VAP) zachęca swoich członków do przebranżowienia i pomocy placówkom medycznym w całym kraju. Na apel stowarzyszenia odpowiedziała kolejna firma. Małopolski producent e-papierosów OKPL S.C., dostarczył 200 litrów płynu do dezynfekcji do dwóch krakowskich szpitali.

Zrzeszona w VAP firma OKPL, producent płynów do e-papierosów, dostarczyła 200 litrów płynu biobójczego do Szpitala Akademickiego w Krakowie oraz Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego. Polscy producenci e-papierosów są zachęcani przez VAP do wykorzystania swoich zakładów do udziału w produkcji butelek i kanistrów z płynem dezynfekującym oraz do przekazywania sprzętu ochronnego do placówek medycznych walczących z epidemią.

– Firmy ze stowarzyszenia widzą konieczność zaangażowania się w pomoc w obecnej sytuacji. Namawiamy członków do swoistej rywalizacji w kwestiach dostaw do szpitali. Równocześnie apelujemy do producentów płynów dezynfekujących o kontakt z nami, dzięki temu jeszcze więcej środków trafi do potrzebujących. Będziemy starać się dostarczyć jak najwięcej produktów w miarę rozwoju sytuacji i potrzeb.– mówi Małgorzata Zielińska, członek zarządu Vaping Association Polska i współwłaściciel firmy OKPL.

Producenci z branży e-papierosów dysponują maszynami, które mogą zostać wykorzystane do porcjowania, nalewania, butelkowania i etykietowania płynów do dezynfekcji. Umożliwiają one napełnianie butelek o pojemności od 100 ml do 1 litra. W sytuacji, gdy pojawiające się na rynku płyny oferowane były w 5-litrowych kanistrach, propozycja ta umożliwi odbiorcom nabycie płynów w bardziej praktycznej pojemności oraz zwiększy możliwości dystrybucji płynów do dezynfekcji. W czwartek jeden z członków VAP przekazał już do Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach 400 litrów płynu biobójczego. Kolejni producenci płynów do e-papierosów planują dostawy do lokalnych placówek w najbliższym czasie.

Przedsiębiorców, oferujących swoje parki maszynowe i gotowych do współpracy z producentami płynów dezynfekcyjnych, reprezentuje Stowarzyszenie Vaping Association Polska, z którym można się kontaktować telefonicznie pod numerem telefonu: 509 555 654lub mailowo pod adresem:info@vapingassociation.pl.

O VapingAssociation Polska

Vaping Association Polska (VAP) to zarejestrowane w 2019 r. stowarzyszenie skupiające niezależnych polskich przedsiębiorców branży płynów do papierosów elektronicznych – zarówno producentów, dystrybutorów, jak i sprzedawców detalicznych. Organizacja działa na rzecz upowszechnienia wiedzy o papierosach elektronicznych, tworzenia rozwiązań legislacyjnych gwarantujących warunki rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw branży papierosów elektronicznych i bezpieczeństwo konsumentów. Stowarzyszenie wspiera i podejmuje aktywne działania na rzecz ochrony osób nieletnich przed dostępem do wyrobów tytoniowych i produktów powiązanych takich, jak papierosy elektroniczne.

Centrum Informacji / 31.03.2020