Wiadomości

1000 szybkich testów na koronawirusa dla kieleckiego szpitala od Vaping Association Polska

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach otrzymał 1000 szybkich testów przesiewowych od przedsiębiorców zrzeszonych w Stowarzyszeniu  Vaping Association Polska (VAP). Jest to kolejna inicjatywa wsparcia po dostarczonych płynach do dezynfekcji dla placówek medycznych. 

Producenci płynów do e-papierosów zapowiadali, iż gromadzą środki na kolejne działania walki z epidemią. Przekazane testy pozwalają wykryć obecność RNA wirusa SARS-CoV-2 do siedmiu dni od zakażenia, w ciągu kilku minut. Testy sprawdzają obecność przeciwciał IgG i IgM we krwi lub osoczu badanego. Mogą być używane nie tylko dla pacjentów, ale przede wszystkim w weryfikacji zakażeń wśród personelu medycznego. W Polsce co 6 zakażony to pracownik służby zdrowia.

– W VAP czujemy dużą potrzebę wspierania medyków w tym trudnym czasie. Wcześniej pomogliśmy w butelkowaniu płynów do dezynfekcji, które potem zostały przekazane szpitalom. Kolejną naszą inicjatywą będzie przyłączenie się do akcji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”. Chcemy wesprzeć Fundację, aby ze zgromadzonych środków sfinansowała zakup potrzebnych sprzętów. Serdecznie zachęcamy firmy z innych branż do wsparcia działań Fundacji – mówi Przemysław Jaskóła, rzecznik Vaping Association Polska.

„Jesteśmy Razem. Pomagamy!” to inicjatywa społeczna skupiająca przedsiębiorców, gotowych nieść pomoc w obliczu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. W ramach akcji niezbędne wsparcie finansowe uzyskują m.in. placówki służby zdrowia, osoby poszkodowane skutkami pandemii oraz organizacje pozarządowe. Jest to forma wspólnego działania podmiotów prywatnych, które w sposób materialny i niematerialny pomagają w walce z koronawirusem. Inicjatorem akcji jest Leszek Gierszewski, prezes i założyciel Drutex S.A.

O Vaping Association Polska

Vaping Association Polska (VAP) to zarejestrowane w 2019 r. stowarzyszenie skupiające niezależnych polskich przedsiębiorców branży płynów do papierosów elektronicznych – zarówno producentów, dystrybutorów, jak i sprzedawców detalicznych. Organizacja działa na rzecz upowszechnienia wiedzy o papierosach elektronicznych, tworzenia rozwiązań legislacyjnych gwarantujących warunki rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw branży papierosów elektronicznych i bezpieczeństwo konsumentów. Stowarzyszenie wspiera i podejmuje aktywne działania na rzecz ochrony osób nieletnich przed dostępem do wyrobów tytoniowych i produktów powiązanych takich, jak papierosy elektroniczne.

Centrum Informacji / 11.04.2020